Slovensko – Švajčiarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) Hokej 17roční.

Slovenskí hokejisti do 17 rokov uspeli vo svojom úvodnom vystúpení na domácom Turnaji štyroch krajín, keď v piatok v Púchove zvíťazili nad rovesníkmi zo Švajčiarska 4:1 (1:1, 0:0, 3:0). Slovenská hokejová reprezentácia pod vedením trénera Tomáša Kochana v sobotu o 17.30 h nastúpi proti tímu USA, o deň neskôr ich o 14.30 h čaká súboj s Rusmi.

V piatok excelovali krídelníci druhej formácie Filip Krivošík s dvoma gólmi a dvoma asistenciami a Adam Liška s troma kanadskými bodmi (2 góly + asistencia).

Turnaj štyroch krajín hokejových výberov do 17 rokov – Púchov – piatok:

Slovensko – Švajčiarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 5. Liška (Krivošík), 47. Krivošík, 50. Krivošík (Kupec, Liška), 53. Liška (Krivošík, Urbánek) – 12. Sigrist (Matewa)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: M. Novák, Štefik – Krajčík, Kollár (všetci SR)
241 divákov

Zostava SR “17”: Ovečka – Maňák, Fehérváry, Kupec, M. Ivan, Dúžek, Turian, D. Demo, Jakab – Hrehorčák, M. Roman, A. Ružička – Liška, Havrila, Krivošík – Köver, Urbánek, Regenda – Stacho, Kukľa, M. Kelemen

Tomáš Kochan, tréner SR 17: “Od raňajšieho tréningu sme našich chlapcov upevňovali v presvedčení, že sú favoritmi za predpokladu, že pristúpia maximálne zopovedne k stretnutiu. Prvá tretina, aj napriek nerozhodnému výsledku, tomu zodpovedala. Jedinou chybou bolo, že hráči nevyužili viacero sľubných šancí.  V strednej časti nás trošku zabrzdili zbytočné fauly,  ktoré pomohli Švajčiarom vrátiť sa do hry.

V druhej prestávke sme našim zverencom prízvukovali, že musia byť trpezlivejší v koncovke, pretože dovtedy si vypracovali dostatok kvalitných streleckých príležitostí. Záverečné desaťminútovka naplnila všetky očakávania. Popri výsledku nás potešil fakt, že pomerne rovnomerne zabrali všetky štyri formácie, prvé dve v ofenzíve, ďalšie dve s defenzíve, no tiež so šancami v koncovke.

Potešil názor viacerých pozorovateľov, že mladí Slováci predviedli pohľadný a kvalitný hokej. V piatok nás čakajú Američania, chceme sa vyvarovať chýb zo stredajších 3:8 s nimi, vieme v čom musíme pridať. V každom prípade chceme zohrať výsledovo podstatne vyrovnajší zápas.

Ak budú chlapci hrať ešte zodpovednejšie v defenzíve ako dnes, pridajú aj v efektivite, nemusí ostať len  iba pri želaní.”

Ďalší zápas: 

Rusko – USA 4:5 pp (2:2, 2:2, 0:0 – 0:1)

Góly: 17. Koltygin, 18. Samorukov, 30. Bicadze, 35. Alexejev – 3. Mismash, 11. a 34. Norris, 27. Barratt, 62. Tortora