HN magazín: Zo zničenej ruiny urobili najluxusnejší hotel Tatier

Viac:

Ako bájny Fénix sa tento hotel stal z ruiny ikonou luxusu vo Vysokých Tatrách.

Pravidelne sa dostáva na špicu rebríčka najlepších slovenských a európskych hotelov, obdivujú ho turisti zo zahraničia, je neodmysliteľnou súčasťou panorámy Štrbského plesa. Začiatkom roku 2016 vlastník Best Hotel Properties oznámil predaj hotela. Ako teda vyzerá Grand Hotel Kempinski Vysoké Tatry, ktorý sa ako bájny Fénix stal z ruiny ikonou luxusu vo Vysokých Tatrách?

Od rekonštrukcie ubehlo sedem rokov, jej úspech naznačujú aj viaceré ocenenia a popredné miesta v rebríčkoch zostavovaných návštevníkmi. Naposledy sa v júli  2015 stal druhým najobľúbenejším hotelom na Slovensku podľa cestovateľského portálu TripAdvisoru.

V rámci výstavy architektonickej kancelárie Cerno+Architekten bol tiež prezentovaný v roku 2012 v renomovanej Architekturgalerie v Mníchove. „Všetci návštevníci oceňujú spôsob, akým bola budova citlivo zrekonštruovaná, aká je v hoteli atmosféra a celkovo zachovanie genius loci,“ hovorí PR manažérka Grand Hotela Kempinski Vysoké Tatry Katarína Lettrichová. A ako sa ho dotkne zmena vlastníka? Podľa PR manažérky sa týmto rozhodnutím nič zásadné nemení. „Hotel bude aj naďalej poskytovať služby na najvyššej úrovni ako doteraz,“ vysvetlila Lettrichová.
Takže ak sa ocitnete pri Štrbskom plese, skočte aspoň na kávu – nadýchať sa tatranskej grandhotelovej histórie.

viac: